دانلود-مقاله-معماری-موزه-در-مکان-های-تاریخی
دانلود مقاله معماری موزه در مکان های تاریخی
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: docx
تعداد صفحات: 26
حجم فایل: 36 کیلوبایت

دانلود مقاله معماری موزه در مکان های تاریخی

تعداد صفحات  :  26

مقدمه:

بی شک وجود موزه  به عنوان یک نهاد فرهنگی در اجتماع بسیار ضروری است فرهنگ هر جامعه یک مفهوم کلی است و تمامی ارزش‌ها و یافته‌های معنوی مردمان آن جامعه را در بر می‌گیرد.

پس فرهنگ. میراث هر قومی است که از پیشینیان بر گرفته شده و در آن تغییراتی داده شده و به نسل‌های بعد انتقال یافته است. فرهنگها و تمدن‌ها مانند انسان سه مرحله تکامل دارند:

زاده می‌شوند، کودکی و نوجوانی دارند. کمال می‌یابند و به پیری می‌رسند و بالاخره از میان می‌روند. خاصیت فرهنگها و تمدن‌های پویا و لازم می‌بیند از فرهنگهای دیگر می‌گیرد و آنچه را زائد می‌داند فرو می‌نهد و دور می‌ریزد.

سخنانی از ماریوبوتا در ایران:

اولین تلاش من در طراحی و کار روی پروژه؛ فهم موضوع است مثلاً وقتی موضوع؛ موزه باشد اول از خودم می‌پرسم: موزه امروز چیست؟» برای من موزه نهادی است با خصلت معنوی نیرومند.

مردم به موزه می‌روند تا در آن از هنرمندان و آثار هنری سوال کنند. بنابراین مسأله معنویت در آن مطرح است معنویتی که در پس شکلهای زیبایی شناسی است. در

واقع در پشت این شکلهای زیبایی شناسی یک تنش اخلاقی است که باید منتقل شود. برای من موزه امروز همان عملکرد کلیسای جامع باستان را دارد البته به عنوان کلیسای جامع غیر مذهبی جهان معاصر  .

چنین باز اندیشی در درون موزه دو قهرمان را ایجاد می‌کند قهرمان اول بازدید کننده است و دومی اثر هنری که باید در موزه به سخن در آید پس من هم فضا را با این دیدگاه به دو فصل تقسیم می‌کنم:

1) فضایی که بازدید کننده در آن حرکت می‌کند.

2) فضای ملایمی که اثر هنری در آن قرار می‌گیرد. (و در آن نباید اثر هنری تحت تأثیر معماری قرار گیرد.)

در مرحله بعدی در حالی که هنوز هیچ خطی نکشیده‌ام سعی می‌کنم در خود محل سئوال را جستجو کنم. زمین و وضعیت آن به خوبی به  ما پاسخ می‌دهند. من از زمین می‌پرسم که دوست دارد چه بشود؟ پس از آن رابطه با زمین برای من مفهوم پیدا می‌کند نه شکل معماری. و آنچه که برای من مهم است رابطه و پیوند معماری با محیط است نه شکل معماری.

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه شیخ زاید

پاورپوینت بررسی معماری موزه علم و هنر سنگاپور

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه لیورپول

دانلود پاورپوینت بررسی معماری موزه رز

دانلود پاورپوینت تحلیل بیمارستان مستره

پاورپوینت تحلیل کتابخانه مرکزی فونیکس

دانلود پاورپوینت تحلیل کتابخانه فنلاند

موزه ,معماری ,  ,هنری ,مقاله ,می‌گیرد ,در آن ,برای من ,دانلود مقاله ,اثر هنری ,های تاریخی ,دانلود مقاله معماری ,شکلهای زیبایی شناسی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اطلاعات مفيد در مورد سلامتي، تغذيه، خشکبار، و.... كشكول عباس ابادي فایل های تخصصی دانشگاهی سايت اطلاع رساني دكتر رحمت سخني Dr.Rahmat Sokhani سلامت و نشاط در کنار خانواده با ((salamat 95)) فناوريهاي نوين آموزشي راهنمای خرید آنلاین مطالب اینترنتی گروه خانواده ابن سینا